Manisa'da Haziran ayında termometreler neredeyse 45 dereceyi göstermiş olmasına rağmen, üretici güneşin altında bağ işlerine devam ediyor.
Üreticler kendilerini güneşin kavurucu sıcağından şapka ve sarıkla korumaya çalışıyor.
Sarıgöl'ün Emcelli Mahallesinden üzüm üreticisi Ahmet Tosun, "Çok sıcak zamanlardan geçiyoruz. Aşırı sıcak bir hava var. Aşırı sıcak havada bağda üzüm salkımların düzelmesi gerekiyor. Bu zamanlar bu işlerin yapılması gerekiyor. Çiftçi olarak hem ürün hem de para lazım. Bağlarımıza sabahın erken saatlerinde serin havada geliyoruz ve aşırı sıcaklar kendini hissettirene kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kendimizi şapka ve sarıklarla güneş çarpmalarına karşı koruyoruz." dedi.