Gümüşlü’nün vasiyeti gerçekleşiyor! Gümüşlü’nün vasiyeti gerçekleşiyor!

Ülkemizde çoğu bölge yüksek deprem riski barındırıyor. Sarıgöl'de deprem riskinin yüksek olduğu ilçelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sarıgöl'de son birkaç yıldır depreme dayanıksız olan okullar yıkılıp yerlerine aynı bahçeye yeni okullar inşa ediliyor.

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak inşaatı tamamlanan Kızılçukur Şehit Ahmet Şılak Ortaokulunda şube müdürleri Yüksel Kanyılmaz ve Muhammet Çetin ile birlikte incelemeler gerçekleşti.

Sarıgöl'de Okullar Depreme Dayanıklı Hale Getiriliyor 111

İlçede depreme dayanıksız okulların yenileme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, "Sarıgöl'ümüzü eğitimin güçlü yatırımları ile gelecekle buluşturuyoruz. Büyük ve güçlü devletimizin eğitime sunduğu geniş imkânlar doğrultusunda İlçemiz genelindeki yeni okul inşaatları tüm hızıyla devam etmektedir.

Bakanlığımız koordinesinde yıkımına ve yerine yenisi yapılmasına karar verilen Kızılçukur Şehit Ahmet Şılak Ortaokulunun inşaatı tamamlandı. 4 sınıflı okulumuz önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerimize kapılarını açacaktır. Türkiye Yüzyılı vizyonumuza yakışır bir şekilde yeni yapılacak ve yapılan okullarımız modern dizaynları ile göz doldurmaktadır.

Yeni açılacak ve tamamlanacak okullarımız sayesinde eğitim alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Sarıgöl eğitim ailesi olarak ilçemizin eğitim seviyesinin yükseltilmesi noktasında üstümüze düşen görevleri hep daha ileriye şiarıyla hep birlikte en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin." ifadelerini kullandı.

Sarıgöl'de Okullar Depreme Dayanıklı Hale Getiriliyor 22

Sarıgöl'de Okullar Depreme Dayanıklı Hale Getiriliyor 33

Kaynak: Erdinç Alkan