Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Sosyal Dayanışma Merkezleri (SODAM) tarafından düzenlenen  ''Sene Sonu Sergisi'' etkinliğinde el emeği ürünler sergilenirken çeşitli etkinlikler ve birde mini defile gerçekleştirildi.

Yıllardır Çekyat Altında Biriktirdi, Şimdi Para Kazanıyor İnsanlar Algılayamıyor Yıllardır Çekyat Altında Biriktirdi, Şimdi Para Kazanıyor İnsanlar Algılayamıyor

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 22

''Sene Sonu Sergisi'' etkinliğine  İlçe Sağlık Müdürü Müjde İlgün, İlçe Nüfus Müdürü Ülker Kabadağ, Şehzadeler Kızılay Şube Başkanı Dilek Samanlı, SYDV Müdürü Esin Ağırkaya ve Ayşe Tutal katıldı. 

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 33

SODAM Müdürü Esin Ağırkaya, etkinlik ve SODAM bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi. Ağırkaya yapılan çalışmaları şu sözlerle anlattı;

''Sosyal Dayanışma Merkezi'nde kursiyerlere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve vakfımız koordinesinde hazırlanan meslek edindirme ve koruyucu önleyici olmak üzere iki kategoride eğitimler verilmektedir.

Meslek edindirme eğitimine devam eden kurslarımız, kuaförlük, biçki dikiş, örgü, bebek, bilgisayar gibi kursları kapsarken okuma yazma, Kur'an-ı Kerim ve bunun gibi kurslarla hayat boyu öğrenme misyonu çerçevesinde hareket edilmektedir.

Diğer yandan uzmanlarımız tarafından, kursiyerlerimize koruyucu ve önleyici Eğitimler kapsamında aile içi iletişim, milli manevi değerler, aile içi şiddetle mücadele, etkili ebeveynlik ve çocuk istismarıyla mücadele, madde bağımlılığıyla mücadele gibi konularda eğitimler verilmektedir.

117 kursiyerin devam ettiği kurslarda, kursiyerlerimizin eğitim çağında olmayan çocuklarının gözetildiği oyun odası ve çocuklarımız için eğitmen bulunmaktadır.''

Ağırkaya serginin bu yıl 4. kez düzenlendiğini, ürünlerin Manisalı kadınların elinde tek tek işlenerek bu hale geldiğini belirtti ve hepsinin birer göz nuru olduğunu söyledi.

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 44

Ağırkaya ayrıca sergiye katkılarından dolayı Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay'a, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç'a, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay'a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay'a ve SODAM koordinatörümüz Ayça Altunkaya'ya ve eğitim veren tüm uzmanlara teşekkür etti.

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 55

SODAM Sene Sonu Sergisi'ne katılan Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel diğer katılımcılar ile birlikte sergiyi gezdi. Genel serginin açılmasına katkı sağlayan kursiyerlere ve eğitimcileri emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 11

Sodam Sene Sonu Sergisi Kurşunlu Han'da Düzenlendi 66

Kaynak: Haber Merkezi