Kemalpaşa Belediyesi işbirliği ile geçen ay 92 ilköğretim öğrencisini sünnet ettiren KESİAD, sünnet çocuklarının ailelerine de okula gidecekleri çocukları için 92 çanta ve kırtasiye malzemesi hediye etti.

Geçtiğimiz günlerde Kemalpaşa Belediyesi ve KESİAD işbirliğiyle sünnet ettirilen çocuklara ve ailelerine eğitim desteği kapsamında çanta ve kırtasiye desteği sağladıklarını ifade eden KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, bölge insanına dokunan faaliyetlerine devam edeceklerini  söyledi.

önce sünnet sonra çanta (1)

Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu yüksek enflasyon dönemi nedeniyle özellikle okul çağındaki çocukların masraflarının çok arttığını söyleyen KESİAD Başkanı Günel, “Kalemden, çantaya, suluboyadan önlüğe, ayakkabıya kadar her kalem malzeme geçen yıldan bu yana yüzde 100’ün üzerinde zamlandı. Okulların açılması ile beraber okul çağında çocuğu olan ailelerin çok büyük bir masrafla karşılaştılar. Bir nebze ailelerimizin bu yükünü almak istedik” dedi. En azından maddi durumu çok iyi olmayan ailelerin çocuklarının çanta ve kırtasiye malzemelerini karşılamak istediklerini belirten Günel, “Kemalpaşa Belediyesi ile sosyal sorumluluk projelerinde işbirliklerine devam edeceğiz” diye konuştu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ise eğitimin önemine dikkat çekerek, ilçedeki okullara, velilere ve öğrencilere her anlamda katkı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

önce sünnet sonra çanta (2)