31 Mart 2024 yerel seçimlerde İyi Parti'den Yunusemre Belediye Başkan adayı olan Tufan Akan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İyi Parti Yunusemre İlçe Başkanlığı görevini 5 yıl boyunca sürdüren Tufan Akan kritik açıklamalarda bulundu. 

Tufan Akan'ın açıklaması şu şekildedir;

İYİ PARTİ İLE YOLLARIMIZI AYIRDIK!

"Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, milliyetçi ve demokrat vatanseverleri kucaklamak adına kurulan İYİ Parti’de 5 yılı aşkın süredir Yunusemre İlçe Başkanı, Yunusemre Belediyesi Meclis Üyesi ve Meclis Grup Sözcüsü görevlerinde gururla bulundum. Mart 2024 Mahalli İdareler Seçiminde İYİ Parti’nin Yunusemre Belediye Başkan Adayı olarak, yol arkadaşlarımla birlikte, her türlü zorluğa ve kirli oyuna göğüs germek suretiyle aslanlar gibi mücadele ederek yaklaşık 30 bin hemşehrimizin desteğini aldık.

Bu başarıyı parti oyuna güvenerek değil, binlerce evladımızın, onların anne ve babalarının hayır dualarını alarak gerçekleştirdik. Gelinen noktada, üzülerek belirtmek isterim ki; İYİ Parti ile bir yol ayrımına girdiğimiz aşikardır. Bunun temel sebebi; parti içinde uzunca bir zamana yayılmış ve kamuoyuna da aksedilmiş hatalar silsilesinin bir türlü sona ermemesi, halk nezdinde partiye olan güven olgusunun çeşitli sebeplerle zedelenmesidir.

Çok önemli görevler üstlendiğim ve bu görevleri büyük bir özveriyle icra etmeye çalıştığım bir siyasi mecrayı kötüleyerek yol ayrımına gitmenin şahsıma yakışmayacağı ve birlikte ter döktüğüm yol arkadaşlarımın aziz hatırasına saygısızlık olacağı için sessiz bir ayrılığı tercih ediyorum.  Makam, mevki, ünvan; bunların hepsi cekettir.

Kabinede iki bakan değişti! Kabinede iki bakan değişti!

Şimdi zaman; bağımsız kalıp, bağımlı kalanlarla mücadele etme zamanı!

Şimdi zaman; ceketi asıp sokağa çıkma zamanı, şimdi zaman; bağımsız kalıp, bağımlı kalanlarla mücadele etme zamanı, şimdi zaman; belediye başkan adaylığım sürecinde, büyük umut heyecan ve hayallerle; büyük emek, gayret ve fedakarlıklarla yanımda duran yol arkadaşlarım ile, bizlere inanarak destek olan yaklaşık 30 bin hemşehrimin yüzünü yere eğdirmeme zamanı…

Ez cümle; birlikte yol yürüdüğüm hemşehrilerimle yaptığım uzun istişareler sonucunda; İYİ Parti’yle olan siyasi birlikteliğimi gördüğüm lüzum üzerine sona erdirdiğimi ve istifa kararı aldığımı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyorum. Sevdası Manisa olan, ülkesine ve milletine aşık bir Türk genci olarak, bundan sonraki siyasi mücadeleme bağımsız bir şekilde devam edecek ve Tufan Akan’a güvenenlerle yol yürüyeceğim. Saygı ve sevgilerimle…”

Whatsapp Image 2024 06 28 At 12.20.49

Whatsapp Image 2024 06 28 At 12.20.49 (2)

Kaynak: Haber Merkezi