Kurtlar Vadisi’nde Şahin Ağa karakterini canlandırarak hafızalara kazınan Turgay Tanülkü'nün nereli olduğu araştırılıyor. Turgay Tanülkü Kürt Mü? Alevi Mi? Turgay Tanülkü Aslen Nereli? Sorularının cevabı haberimizde...

Turgay Tanülkü Kürt Mü? Alevi Mi? 

Turgay Tanülkü Türk kökenli bir aileden gelmektedir. Alevi olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Turgay Tanülkü Aslen Nereli?

Turgay Tanülkü aslen Uşaklı'dır.

Turgay Tanülkü kimdir?

Turgay Tanülkü, 1953 yılında Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nden 1976’da mezun oldu. Aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 1970-71 döneminde Leningrad’da Tiyatro Akademisi’nin drama kurslarına katıldı ve Psikojimnastik eğitimi aldı. Turgay Tanülkü; körler okulu, çocuk ıslahevleri ve Türkiye’de 8 bölge cezaevinde tiyatro grupları kurdu.

Turgay Tanülkü Kürt Mü? Alevi Mi? Turgay Tanülkü Aslen Nereli?

Dolunay Soysert Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eski Eşi Kim? Çocuğu Var Mı? Dolunay Soysert Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Eski Eşi Kim? Çocuğu Var Mı?

Hâlen kurduğu gruplarla çalışmalarını sürdürüyor. Tanülkü, 1987-89 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Tiyatro Anasanat Dalı Oyunculuk Bölümü’nde rol ve sahne dersleri verdi. Sanatçı, 1984’te Konya’da Uluslararası Reji Ödülü aldı. 1988-89 döneminde, Ankara Yarı Açık Cezaevi Oyuncuları’nın oynadığı Yasalar ve İnsanlar ve Misafir adlı oyunlarla, reji dalında Alman Yeşiller Partisi Barış Ödülü’nü aldı. Ayrıca meslek hayatı boyunca birçok sinema, televizyon ve seslendirme çalışması da yapmıştır.

Hâlen Devlet Tiyatroları sanatçı kadrosunda yer almaktadır. Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Şahin Ağa karakteri ile hafızalara kazınmıştır. 2015-2021 yılları arasında atv’de yayımlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yine Şahin Ağa adlı karakteri canlandırdı.

Turgay Tanülkü Kürt Mü? Alevi Mi? Turgay Tanülkü Aslen Nereli?-1

Turgay Tanülkü solcu mu hangi partili?

Turgay Tanülkü'nün hangi partili olduğu bilinmemektedir.

Kaynak: Haber Merkezi