Tuzlaspor, 1954 yılında İstanbul’un Tuzla bölgesinde kurulan bir futbol kulübüdür. Ev sahibi maçlarını Tuzla Belediye Stadı’nda oynarlar. Ancak, 1. Lig maçları için Sancaktepe 15 Temmuz Stadyumu’nu kullanırlar. İşte Tuzlaspor ve sahibi hakkında sorulan soruların cevapları...

Tuzlaspor kimin? Tuzlaspor başkanı kim?

Tuzlaspor, 2011-2012 sezonunda İstanbul Süper Amatör Ligi’nde şampiyon olarak tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lig’de oynama hakkı kazandı. 2012-2013 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 11. grupta birinci olarak ilk kez 3. Lig’e çıktı. 2014-15 Türkiye Kupası’nda son 16’ya kalma başarısı gösterdi. Aynı sezon 3. Lig 1. Grup’ta iki hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek ilk defa 2. Lig’e çıktı.

2018 yılında Fevzi İlhanlı kulübün sahibi oldu.

2018-19 sezonunda 2. Lig Kırmızı grubunu dördüncü sırada tamamlayarak 1. Lig’e çıkmak için play off maçlarına katılma hakkı elde etti. Ancak play off çeyrek finalinde Manisa BŞB’ye yenildi.

Mourinho göreve başladı Mourinho göreve başladı

2019-20 sezonunda 2. Lig Kırmızı grubunu yine dördüncü sırada tamamladı ve 1. Lig’e çıkmak için play off maçlarına katılmaya hak kazandı. Play off çeyrek finalinde Kastamonuspor 1966’yı, yarı finalinde Ankara Demirspor’u geçen takım, final maçında Manisa FK’yı penaltılarla mağlup ederek 2. Lig Play Off Şampiyonu oldu ve tarihinde ilk kez 1. Lig’e çıktı.

Tuzlaspor'un şuan ki sahibi Mehmet Berzan İlhanlı olarak biliniyor.

Mehmet Berzan İlhanlı kimdir?

Mehmet Berzan İlhanlı, Türk futbol dünyasının tanınmış bir figürüdür. Tuzla Spor AŞ’nin başkanlık görevini üstlenmiştir. Ancak, hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla ayrıntı bulunmamaktadır.

Tuzla Spor AŞ’nin başkanı olarak, İlhanlı’nın spor ve özellikle futbolun ilerlemesine yaptığı katkılar dikkate değerdir. İş dünyası ve spor topluluğu üzerindeki etkisi, önemli bir konu olarak kabul edilebilir.

Mehmet Berzan İlhanlı hangi takımı tutuyor?

Mehmet Berzan İlhanlı'nın hangi takım taraftarı olduğu net olarak bilinmesede bazı iddialar kendisinin Galatasaray taraftarı olduğu yönündedir.

Kaynak: Haber Merkezi