Hem akdemik açıdan hem de sanatsal açıdan başarılı bir kariyere sahip, güzel oyuncu Yasemin Yazıcı kimdir? Yasemin Yazıcı kaç yaşında? Yasemin Yazıcı nereli? Yasemin Yazıcı boyu? Yasemin Yazıcı kilosu? Yasemin Yazıcı hangi üniversite mezunu? Yasemin Yazıcı Instagram? Yasemin Yazıcı sevgilisi? Yasemin Yazıcı hangi dizilerde oynadı? İşte cevaplar...

Yasemin Yazıcı kimdir?

Yasemin Yazıcı Kimdir Kaç yaşında Nereli 4

Yasemin Yazıcı, 1997 yılında İstanbul’da doğan ve hem sosyal antropoloji hem de oyunculuk eğitimi alan başarılı bir Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. 25 yaşındadır ve Başak burcudur. Üniversiteyi İngiltere’de London School of Economics Sosyal Antropoloji Bölümü’nde okumuştur. Ayrıca Londra’da London Academy of Music and Dramatic Art’ta oyunculuk eğitimi almıştır.

Yasemin Yazıcı, Dialog ve Pera Güzel Sanatlar okullarında diksiyon, dans ve vokal eğitimi de almıştır. Okul yıllarında Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Bunlar arasında Kral Oidipus, Antigone, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Lysistrata, Faust, Hugo Sistemi ve Ayrılma sayılabilir.

Yasemin Yazıcı’nın ilk televizyon deneyimi 2021 yılında FOX’ta yayınlanan Son Yaz dizisinde Naz karakteriyle olmuştur. Dizide Alperen Duymaz, Ali Atay, Funda Eryiğit, Hafsanur Sancaktutan gibi isimlerle birlikte oynamıştır. Yasemin Yazıcı, şu anda Netflix’te yayınlanacak olan Aşk Taktikleri filminde ve TRT 1’de yayınlanacak olan Kara Tahta dizisinde rol almaktadır.

Aslı Hünel'in abisi Muharrem Saruhan Hünel kimdir kaç yaşında aslen nereli? Aslı Hünel'in abisi Muharrem Saruhan Hünel kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Yasemin Yazıcı kaç yaşında?

Yasemin Yazıcı Kimdir Kaç yaşında Nereli 2

Yasemin Yazıcı, 8 Eylül 1997 yılında İstanbul'da doğmuştur. Şu an 25 yaşındadır. 8 Eylül'de 26 yaşına girecektir.

Yasemin Yazıcı nereli?

Yasemin Yazıcı, İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür. Aslen İstanbullu olduğunu söylemiştir.

Yasemin Yazıcı boyu?

Yasemin Yazıcı’nın boyu 1.66 cm'dir.

Yasemin Yazıcı kilosu?

Yasemin Yazıcı’nın kilosu 52 kg’dır.

Yasemin Yazıcı hangi üniversite mezunu?

Yasemin Yazıcı, London School of Economics’ten Sosyal Antropoloji Bölümü mezunudur. Ayrıca London Academy of Music and Dramatic Art’ta oyunculuk eğitimi almıştır.

Yasemin Yazıcı Instagram

Yasemin Yazıcı Kimdir Kaç yaşında Nereli 1

@yaseminyaziciy

Yasemin Yazıcı sevgilisi?

Yasemin Yazıcı'nın sevgilisi oyuncu Onur Tuna'dır.

yasemin yazıcı sevgilisi

Yasemin Yazıcı hangi dizilerde oynadı?

Yasemin Yazıcı Kimdir Kaç yaşında Nereli 3

Yasemin Yazıcı, 1997 yılında İstanbul’da doğan ve hem sosyal antropoloji hem de oyunculuk eğitimi alan başarılı bir Türk dizi ve tiyatro oyuncusudur. Şu ana kadar üç televizyon dizisi ve bir internet filmi projesinde rol almıştır.

Bunlar şunlardır:

  • Son Yaz: 2021 yılında FOX’ta yayınlanan bu dizide “Naz Yaman Sancaktar” karakterini canlandırmıştır.
  • Aşk Taktikleri: 2022 yılında Netflix’te yayınlanacak olan bu filmde “Meltem” karakterini canlandıracaktır.
  • Kara Tahta: 2022 yılında TRT 1’de yayınlanacak olan bu dizide “Esra” karakterini canlandıracaktır.
  • Yeşil Deniz: Milenyum: 2023 yılında tabii adlı internet platformunda yayınlanacak olan bu dizide “Gümüş” karakterini canlandıracaktır.

Yasemin Yazıcı, genç yaşına rağmen Türk televizyon sektöründe kendine önemli bir yer edinmiştir.

Kaynak: Hatice Zeybek