Bahadır Yenişehirlioğlu’nun girişimleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile yaptığı görüşmelerin sonunda  yeraltı madenlerine verilen devlet desteğinin uzatılmasına karar verildi.

“MADENCİLERDEN BİLGİ ALMIŞTI”

28 Haziran 2024 tarihli Resmi  Gazete’de yayınlanan 8652 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile “Bazı yeraltı madenlerinde maliyet artışları için yapılan devlet desteği uygulaması 31 Aralık 2026 tarihine kadar uzatıldı.

Yenişehiroğlu konuyu yakından takip ettiğini söyleyerek, ,Soma’da İlçe Başkanı ve bölge madencilerinden almış olduğu bilgileri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a iletmişti.

"SOMA MADENCİLERİNDEN YENİŞEHİRLİOĞLU’NA TEŞEKKÜR"

olayla alakalı açıklama yapan AK Parti Soma İlçe Başkanı Melih Akın: “Ankara’daki görüşmeler sonrası neticeler ortaya çıkıyor. Teşvik hususu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmıştır. Maden sektörüne ve madencilerimize hayırlı olsun. İlgilerinden dolayı, başta Grup Başkanvekilimiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu’na, Bakan Yardımcılarımız Sayın Abdullah Tancan ve Sayın Zafer Demircan’a, Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Sayın Abdullah Çiftçi ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uygun’a teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

“MANİSAMIZIN İSTEKLERİ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konuyu bir süredir takip ettiğini belirten Yenişehiroğlu: “Yeraltı zenginliklerimizi etkin ve verimli şekilde kullanmak için madencilerimizle fikir paylaşımlarımızı yaparak bölgemize katma değer sağlanması noktasında ilerleyeceğimiz istikameti istişare etmiştik. Biz de üzerimize düşeni yaparak gerekli adımları attık. Manisa’mızın ihtiyaç duyduğu her anda biz AK Parti olarak sorumluluk almaya ve Allah’ın izniyle sonuca ulaştırmaya hazırız. Hemşehrilerimizin talepleri için çalışmaya devam edeceğiz.

Başkan Zeyrek sorunları çözmek için kolları sıvadı! Başkan Zeyrek sorunları çözmek için kolları sıvadı!

Madencilik sektörüne ve Manisa’mıza gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yenişehirlioğlun'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür (1)

Kaynak: Haber Merkezi