İkonikleşmiş bir film serisi olan Yüzüklerin Efendisi dünya çapında büyük bir yankı uyandırmış ve günümüzde hala tekrarlarının izlendiği bir seri haline gelmiştir. 

2001 yılında “Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” adıyla çıkan serinin ilk filmi büyük beğeni toplamış ve serinin yeni bir filmle devam edeceğine dair bir haber basında yer aldı. 

Peki, Yüzüklerin Efendisi yeni filmi ne zaman seyirci ile buluşacak? Filmin meraklıları için detaylı bir araştırma yaptık. İşte, detaylar…

Yuzuklerin Efendisi Yeni Filmi Ne Zaman 3

Yüzüklerin Efendisi Yeni Film Gelecek mi? Yüzüklerin Efendisi Yeni Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Herkes tarafından biliniyor ki Yüzüklerin Efendisi tüm zamanların en çok sevilen ve en çok izlenen nadir yapımlarından biridir. Yazar John Ronald Reuel Tolkien’in kaleme aldığı aynı isimli “Yüzüklerin Efendisi” kitabından uyarlanan filmin yenisinin yayınlanacağı duyruldu. 

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav tarafından duyurulan habere göre, yeni bir Yüzüklerin Efendisi filminin yolda olduğu ve film, orjinal romanların dışında yeni hikayeler keşfedecek ve sevilen seriye yeni bir bakış açısı getirildiği belirtildi. 

Yapılan duyuru sonrası yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ne zaman diye sorular sorulmaya başladı bile. Gün olarak ne zaman yayınlanacağı kesin olarak bilinmese de Yüzüklerin Efendisi yeni filmi 2026 yılında yayınlanacağı biliniyor. Warner Bros. Pictures’ın 2026 yılında vizyona sokmayı hedeflediği yeni bir Yüzüklerin Efendisi filminin yönetmen Peter Jackson üstlenecek. 

The Hunt for Gollum ne zaman sorusuna yanıt verdikten sonra film hakkında merak edilen diğer detaylara da değinelim…

Yuzuklerin Efendisi Yeni Filmi Ne Zaman 2

Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi Konusu

Yüzüklerin Efendisi yeni film ne zaman sorusunun cevabını merak edenler filmde nasıl bir hikayenin işleneceğini de merak ediyor. Filmin adının “The Hunt for Gollum” olacağının öğrenilmesi üzerine ise hikayenin genel olarak ikonik karakter Gollum etrafında şekillendiği anlaşılıyor.   

The Hunt for Gollum konusu hakkında net bir açıklama olmasa da Gandalf’ın isteği üzerine Aragorn, Gollum’un peşine düşmesini konu alacağı söyleniyor. Görünen o ki bu hikayede, yaşanılan Orta Dünya’daki en iyi avcı olan Aragorn’un Gollum’a ulaşana kadarki serüveni ve karşılaşma anını izleyeceğiz. 

Motosiklet kaskı nasıl olmalı? Hangi kask Daha Güvenli? Motosiklet kaskı nasıl olmalı? Hangi kask Daha Güvenli?

Yuzuklerin Efendisi Yeni Filmi Ne Zaman 6

The Hunt For Gollum Oyuncuları

Peter Jackson tarafından yapımcılığı üstlenen seri büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve Yüzüklerin Efendisi yeni filmi ne zaman sorusu en çok hayranlar tarafından soruluyor. 

2001 yılında yayınlanan serinin ilk filmi olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmini, 2002 yılında yayınlanan Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve 2003 yılındaki Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmleri takip etmişti. Fakat seri burada bitmemiş, 2012 yılında Hobbit: Beklenmedik Yolculuk, 2013 yılında Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları ve son olarak 2014 yılında yayınlanan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı isimli filmler yayınlanmıştı. 

Şimdilerde ise efsaneleşmiş filmin yenisi geliyor ve yeni Yüzüklerin Efendisi filmi oyuncuları araştırılıyor. Film, orijinal üçlemeden Aragorn ve Gandalf’ı içeren orijinal bir hikayeye dayanıyor. Buna göre,Viggo Mortensen ve Ian McKellen’ın yer alması düşünülüyor.

The Hunt for Gollum konusu, Yüzüklerin Efendisi filminin devamı niteliğinde olacağı için gelecek film uyarlamasında da yine aynı isimlerin yer alması muhtemeldir. Bu ihtimal net olarak bilinmese de Andy Serkis’in başrolde yer alacağı kesinleşmiştir.

Warner Bros. tarafından yapılan basın açıklamasında, filmin adının “Yüzüklerin Efendisi: Gollum Avı” olduğunu ve ikonik rolünde Andy Serkis tarafından yönetileceğini ve başrolde de kendisinin yer alacağı açıklanmıştır. Filmin baş yapımcılığını Ken Kamins üstlenirken, Serkis ve Jonathan Cavendish de yer alacak.

Baş karakteri canlandıracak olan The Hunt for Gollum oyuncuları arasında yer alan Andy Serkis’e yakından bakalım…

Yuzuklerin Efendisi Yeni Filmi Ne Zaman 7

Andy Serkis (Gollum)

Andy Serkis, 20 Nisan 1964 tarihinde doğan, İngiliz bir aktör, yönetmen, yapımcı ve senaristtir. Oyuncuyu en çok, Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki Gollum ve Hobbit filmlerindeki Gollum karakteriyle, 2005 yılında yayınlanan King Kong filmindeki King Kong ve Maymunlar Cehennemi serisindeki Sezar rolleriyle tanınır.

Andy Serkis, hareket yakalama teknolojisini kullanarak ikonik karakterlere hayat vermedeki ustalığıyla ün kazanmıştır. Bu alandaki öncü çalışmalarıyla eleştirmenlerce beğenilmiş ve birçok ödül kazanmıştır.

Andy Serkis sadece oyunculukla sınırlı kalmamış, aynı zamanda yönetmenlik ve yapımcılık gibi alanlarda da başarılar elde etmiştir. Son yönetmenlik denemesi ise Venom: Let There Be Carnage filmidir. Şimdilerde ise Andy Serkis’in Yüzüklerin Efendisi yeni filmi The Hunt for Gollum filminin hem başrolünü hem de yönetmenliğini üstleneceği konuşuluyor.