Manisa'da havalar 40 dereceyi bulmuşken sıcak havalardan bunalanan yılkı atları Manisa'nın merkezinde sürüler halinde  görüldü. Manisa'nın Spil Dağı Milli parkında sıcaktan bunalan Yılkı atları görüldü. Spil Dağı Milli parkında sürüler halinde görülen Yılkı atları ziyaretçilerin ilgisini çekti.  Yılkı atlarının 5 tanesi, Manisa'nın merkez ilçesi olan Yunusemre Merkezefendi Parkında da  görüldü.  Yılın belli dönemlerinde yiyecek bulmak için şehire inen yılkı atları, çoçuk oyun parkında vakit geçirip gölgede serinlediler.

Merkezefendi'de oturan vatandaşlardan biri olan Yusuf Çetin,"Bu hayvanlar her sene havaların sıcak olması ve yemek bulamak maksadıyla şehre iniyor. Biz de elimizden geldiğince beslemeye çalışıyoruz. Hayvanseverlere dağa çıkarak yol kenarlarına yiyecek bırakmaları çağrısında buluyoruz. Bu hayvanlara yazık. Açlıktan buralara kadar inmişler. Onların doğası dağ, şehir değil" dedi.

Yılkı atlarının yiyecek bulamadığı için şehire inmiş olabilme ihtimali olduğunu söyleyen İsmail Abey isimli vatandaş ise şunları söyledi:

"Şehir merkezinde pek alışık olmadığımız yılkı atları Spil Dağı'ndan iniyorlar. Büyük ihtimalle dağda aç kaldıkları için inmiş olabilirler. Çocuk parkındaydılar şimdi gölgelik alana geçtiler. Güneşin konumuna göre gölgeye geçiyorlar. Halk ilgi gösteriyor ama kimisi kovalamaya çalışıyor kimi de ekmek vermeye çalışıyor. İnşallah hayvan koruma dernekleri bu atlara da sahip çıkar."

Manisa'da Sıcaktan Bunalan Atlar Merkeze Indi! (1)

Manisa'da Sıcaktan Bunalan Atlar Merkeze Indi! (2)

Manisa'da Sıcaktan Bunalan Atlar Merkeze Indi! (3)

Manisa'da Sıcaktan Bunalan Atlar Merkeze Indi! (4)

İlber Ortaylı'nın kullandığı telefon markası ne? İlber Ortaylı'nın kullandığı telefon markası ne?

Kaynak: İHA