MHP Manisa Teşkilatı'nda hızlandırılmış kongre takvimi 14 Ağustos'ta Yunusemre ve Şehzadeler ilçesiyle başlıyor. ManisaTürk'e özel açıklamalarda bulunan MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar yeniden aday olmayacağını, kongrede görevi ilçe başkan yardımcısı Bülent Kovancıoğlu'na devredeceğini söyledi.

Haber: Berna Memiş

MHP Genel Merkezi'nin kongre takvimlerinin startını vermesiyle beraber Manisa MHP Teşkilatı da kongrelerini Yunusemre ilçesiyle başlatıyor. 14 Ağustos'ta sabah Yunusemre ilçesinin öğleden sonra da Şehzadeler ilçenin kongreleri gerçekleşecek. 

MHP lideri devlet bahçeli

Belediye meclis üyeliği görevi sebebiyle kongrede yeniden aday olamayacağını belirten MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, "Ben göreve vefat eden il başkanımız Murat Öner zamanında atanarak gelmiştim. Atamalarda çift görev sorun olmuyor. Ancak tüzük gereği yeniden aday olabilmem için belediye meclis üyeliği görevimden istifa etmem gerek. Ben kendi kararım doğrultusunda meclis üyeliğinde karar kıldım. İlçe başkanlığını değil belediye meclis üyeliğini seçtim. Bu nedenle istifa etmeyeceğim ve başkanlık için aday olmayacağım" dedi. 

BÜLENT KOVANCIOĞLU GELİYOR

Görevi kongrede seçilecek yeni başkana devredeceğini belirten Kutlar, "Görevi kendi başkan yardımcıma devredeceğim. Bülent Kovancıoğlu kongrede tek aday olarak seçime giriyor. Bizim gönlümüzden geçen de, 2023 seçimini geçirdekten sonra içimizden bir arkadaşa görevi devretmekti. Allah da gönlümüzdekini kabul etti. Kendi başkan yardımcımız atandı. Yani atandı dediğim;  kongreye girecek tek aday olarak" diye konuştu. 

2022 Nisan ayında MHP Yunusemre ilçe başkanlığı görevine atanarak gelen Cemal Kutlar, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden belediye meclis üyeliğine aday olacağını belirtti.