Şehzadeler Şehri Manisa, Türkiye Yüzyılı projesinden kendine düşen payı almayı hak eden, sanayi, turizm, tarım, eğitim ve sağlık kentidir. Cumhuriyetin 100. yılında ve önümüzdeki 5 yıl içerisinde atılım yapmak, ülkenin ilk on büyük ili arasına girmek zorundadır. Çünkü hem nüfus yapısı, hem potansiyeli ve jeopolitik konumu itibari ile bunu hak etmektedir. Çocuklarımızın geleceği için elzem adımlar atılmalıdır. Uzaktan seyrederek, sadece konuşarak bir yere varmamız mümkün değildir. 

Manisa olarak ortak paydada buluşamazsak, projeler yapıp hayata geçmesi için gerekli adımları atmazsak İzmir’in gölgesinde, gelişmesini tamamlayamamış bir il olarak kalırız. 


Bunun yolu birlik olmak, liyakatli yöneticiler, hizmet siyaseti, yapıcı yaklaşım, üretim, aktif bir çalışmadır. Kısır çekişmeleri, dedikodu ve laf üretmeyi bir kenara bırakarak neler yapabileceğimize, hangi adımları atmamız gerektiğine, hangi yolları aşmamız gerektiğine karar vermeliyiz. 

Devlete ait il müdürlükleri, üniversitesi, belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, oda ve borsalar, birlikler, sanayici ve iş insanları aynı amaç etrafında birleşmeden, devlet - millet birlikteliği sağlanmadan hedeflere ulaşmak zordur. Ülke ve kentin menfaatlerini kendi menfaatlerimizden önde tutmadığımız müddetçe kentimizi kentlerin zirvesine taşımak mümkün olmayacaktır. Kendi kimliklerimizi kentin kimliğinden önde tuttuğumuz takdirde şehrin kalkınması zor olacaktır. 

Manisa yatırım açısından ülkemizin ve dünyanın sayılı illeri arasında yer almıştır.